Hemlig trip

Min hemliga trip blev till Norrfrid. Mamma tog mig till en supermysig gårdsbutik hitanför Sollefteå. Lantlig stil med mycket man ville ha! Men jag hittade några godbitar som fick följa med hem wink Fiket de hade var stängt pga av ett bröllop så vi åkte in till stan och fikade.

Supermysig dag! Det blev lite stressigt hem till lagårn då jag blev bjuden på en nybakad tekaka hemma hos mor och far. Mormor och morfar kom också och fikade smiley

C åkte iväg på hockeyavslutning på eftermiddagen och ska ha trevlig hela kvällen. Jag har gjort lagårn, lagat mat, satt mig i soffan och slagit på en film. En myskväll med mig själv helt enkelt.

Trevlig kväll!

 

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.